Basta świętuje 40-lecie: top 5 faktów na temat głównego rapera w kraju

Basta obchodzi rocznicę 20 kwietnia – raper kończy 40 lat! Z tej okazji 161.RU przypomina najbardziej żywe fakty z biografii muzyka w ciągu ostatniego roku.

Pomoc SKA

Wasilij Vakulenko został właścicielem rostowskiego klubu piłkarskiego SKA. Spłacił długi zespołu i znalazł sponsorów. Basta będzie współpracować ze sponsorami i wsparciem informacyjnym klubu. Raper zainwestował już ponad 10 milionów rubli w swój rozwój.

W listopadzie Vakulenko spotkał się z zarządem i trenerami klubu
W listopadzie Vakulenko spotkał się z zarządem i trenerami klubu

Na początku listopada Basta ogłosił, że SKA będzie miał nowy stadion. Nie będzie jednak możliwe jego zbudowanie w ciągu pięciu lat. Raper podkreślił, że jest gotowy do współpracy z nowymi inwestorami – wykorzysta swoją nazwę medialną, aby ich przyciągnąć.

Jego restauracja

Restauracja Basty miała się otworzyć w Rostowie. Na fasadzie budynku dawnej fabryki tytoniu znajdują się już znaki z napisem «Żebra z Basty». Otwarcie było planowane na marzec, ale ze względu na koronawirus musiał zostać przełożony.

Basta Restauracja do otwarcia w Newspaper Lane
Basta Restauracja do otwarcia w Newspaper Lane

Zdjęcie: Evgeny Vdovin

Instytucje sieci franków działają w Petersburgu, gdzie są trzy z nich w północnej stolicy. W kwietniu 2019 roku Basta otworzył taką restaurację w Moskwie, dodając do nazwy swojego imienia – Frank by Basta. Jeśli skupisz się na menu stołecznej restauracji, staje się jasne, że instytucja nie jest tania. W centrum listy znajdują się żebra Wielkości Basty, które są dostępne z pistacjami, badyan lub pepperoni i mozzarella. Kosztuje specjalne danie 1490 rubli za kilogram. Szczególną uwagę przyciąga pozycja «Ribro Noggano» za 5000 rubli: mięso do tego dania przed gotowaniem dojrzewa 30 dni, a następnie 17 godzin marnieje na grillu.

Płyta koncertowa

Basta może ustanowić rekord na swoim solowym koncercie. Trzygodzinny koncert rapera miał odbyć się 11 lipca w Łużniki Arena. Ale pokaz musiał zostać natychmiast przełożony na rok – również z powodu koronawirusa. Nowy termin to 3 lipca 2021 roku. Muzyk planuje sprzedać 85.000 biletów na koncert. Więc będzie on ustawić rekord stadionu i stanie się pierwszym rosyjskim artystą, który wystąpi na głównej arenie piłki nożnej w kraju z wielkim koncertem solowym.

W Łużnikach wśród krajowych artystów, solowy koncert zagrała grupa «Kino» – w 1990 roku Victor Tsoi zgromadził 70 000 widzów. We współczesnej Rosji rekord frekwencji należy do grupy leningradzkiej. Siergiej Szurow sprzedał ponad 65 000 biletów na stadionie w Gazprom Arena w Sankt Petersburgu w 2019 roku.

Pokaz w YouTube

Basta zainaugurował program «The Issue of Rib», w którym zaprasza rodzime gwiazdy. Powinni uczciwie odpowiedzieć na pytania publiczności. Strzelają do programu w restauracji Basta. Pod koniec sprawy odbywa się głosowanie. Jeśli publiczność zdecyduje, że gość nie był całkowicie uczciwy z nimi, musi zapłacić rachunek. Jeśli gwiazda odpowiedziała szczerze, Basta sam musi rozwidlić.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *