Niemiecki DJ Paul van Dyk odwołuje występ w Rostowie z powodu zagrożenia koronawirusem

DJ Paul van Dyk odwołał swoje występy w Rosji z powodu zagrożenia koronawirusem. Informacje na ten temat zostały opublikowane na stronach muzyki w mediach społecznościowych. Dwa pokazy zepsuły się 13 i 14 marca w Moskwie i Rostowie. W naszym mieście, Paweł miał grać dla embarga Villa.

«Istnieją ograniczenia w podróżowaniu związane z koronawirusem, a Niemcy zostały poddane kwarantannie. Nie mogę być dziś z wami w Moskwie. Ale znaleźliśmy sposób: organizujemy transmisję na żywo mojego seta z Berlina w moskiewskim klubie. Usłyszysz i zobaczycie mnie na żywo, a my będziemy się świetnie bawić» – napisał w piątek Paweł.

Na stronie stołecznego pokazu organizatorzy określili, że rosyjskie występy zostaną przełożone, ale nie ma jeszcze dokładnych dat.

«Przyszłość jest tutaj. Podczas gdy wszyscy żartowali, że wkrótce raves przejdzie do trybu online, coronavirus stało się rzeczywistością nawet w naszym kraju. Ze względu na rozkaz rządu moskiewskiego w sprawie obowiązkowej samoizolacji ludzi, którzy przybyli z Niemiec i wielu innych krajów, ku naszemu wielkiemu rozczarowaniu, Paweł nie będzie mógł odwiedzić Rosji w dniach 13 i 14 marca. Osobiste przybycie Pawła przenosi się do spokojniejszych czasów, kiedy coronavirus opuści nasze media społecznościowe i planetę Ziemię. Wszystkie zakupione bilety pozostają ważne» – napisano w oświadczeniu.

Nawiasem mówiąc, Moskwa zaczęła już podejmować radykalne środki w celu ochrony przed koronawirusem. Burmistrz stolicy Siergiej Sobyanin 10 marca podpisał dekret zakazujący imprez masowych z liczbą uczestników z 5000 osób. Zamówienie będzie obowiązywać do 10 kwietnia. W Rostowie nie ma jeszcze takich dokumentów, ale miasto zaostrzyło wymagania dotyczące zakładów gastronomicznych. Muszą zakupić środki dezynfekujące, zobowiązać pracowników do pracy w maskach, dezynfekcji i codziennego czyszczenia na mokro.

Embargo Villa klub ogłosił również odroczenie show.

Musimy to zrobić. Fani muzyki tanecznej mogą wziąć udział w naszym wydarzeniu za darmo 14 marca z udziałem innych artystów. Czekamy na Państwa zrozumienie i wsparcie. Data seta Dj Pawła zostanie ogłoszona w najbliższej przyszłości – podano na stronie klubu na Instagramie.

Światowa Organizacja Zdrowia uznała rozprzestrzenianie się koronawirusa za pandemię 11 marca. W regionie Rostów ponad 200 osób pozostaje pod nadzorem lekarzy.

161.RU napisał o odwołaniu koncertu Nargiza Sakirovy w Rostowie 13 lutego. To już drugi raz, kiedy piosenkarka nie może wystąpić w południowej stolicy – nazwała zakłócenie jej występów «płatnym nękaniem». Problemy zaczęły się po tym, jak Nargiz zerwał kontrakt z centrum produkcyjnym Malfa MaximEm Fadeevem.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *