«W Rostowie wybór między supermarketem a sztuką jest oczywisty»: jak uratować «Teatr 18»

Rostów niezależny «Teatr 18» może zamknąć się w lecie, jeśli publiczność nie zacznie tam chodzić. Ale jego kierownictwo zorientowali się, jak wyjść z kryzysu. Jego dyrektor artystyczny Jurij Muravitsky opowiedział dziennikarzom o «restarcie» teatru. Wśród środków są rady powierniczej, których skład nie został jeszcze ujawniony, a poszukiwanie inwestorów prywatnych. Ale to nie wszystko.

161.RU przytacza kluczowe punkty z przemówienia Jurija Muravitsky’ego z planem przezwyciężenia kryzysu.

Jak przyciągnąć widzów

«Teatr będzie się rozwijał, zarówno pod względem formatu, jak i przestrzeni. Chcemy, aby życie się zagotowało. Od teraz nie będziemy ograniczać się do współczesnego dramatu, jak to miało miejsce wcześniej. Zaczęliśmy od sztuk autorów Rostowa, ale teraz dodaliśmy jeszcze jeden do naszych ambicji – aby udowodnić, że klasyka może być nowoczesna. Jeśli znajdziemy pieniądze, a następny sezon nie, zaczniemy od tekstu 20 wieku.

Pokój w Centrum Sztuki Makaronka pozostanie, a druga przestrzeń będzie na 16 linii. To właśnie tam uruchomimy nowy projekt, Open Area. Jest przeznaczony dla autorów i reżyserów inicjatywy. Najlepsze pomysły zostaną zawarte na naszej scenie. Tak więc teatr będzie miał nową funkcję – platformę toczenia.

Ile pieniędzy wydaje się na występy

«Oczywiście nie mamy tych samych kosztów, co w Moskwie. Mamy małą salę – dla 75-80 osób. Nasi stali widzowie widzieli kilka występów dwa lub trzy razy. Aby zrozumieć – występ kilku osób z lakoniczną scenerią kosztuje nas około 600.000 rubli. Ale ludzie przestali chodzić do kin, a ten problem jest w całej Rosji. Niedawno mieliśmy przypadek, kiedy nie sprzedano ani jednego biletu na pokaz. Tylko w Rostowie wybór między supermarketem a wydajnością jest oczywisty, ponieważ w pierwszym jest chleb.

Pieniądze od rządu

«Mam nadzieję, że władze regionalne będą wspierać w formie dotacji. Muszę powiedzieć, że po moim apelu władze zareagowały bardzo szybko. Wczoraj spotkaliśmy się z Ministerstwem Kultury. Oczywiście teatr wpada w strefę pewnych ograniczeń, które są związane z rosyjskim prawem. Państwo nie może finansować niezależnych teatrów. Nasze spotkanie było raczej znajomością i jest za wcześnie, aby mówić o konkretach. Ale dialog się rozpoczął – i dziękuję Bogu.

Nowe występy

«Ostatnio w teatrze było niewiele premier. Postanowiliśmy zrobić skok i zaprezentować kilka nowych produkcji. Po pierwsze, jest to stand-up «Mówienie Rostów. Część druga. Mitologia». Wkrótce, 13 marca, będzie «Nie ma Rostowa» – będzie wyświetlany na stronie restauracji. Pod koniec kwietnia odbyła się premiera musicalu «It’s Love». Scenariusz napisała Victoria Babkina, producentka Teatru 18. Format jest niezwykły – nowoczesna opera. W przeciwieństwie do klasyki, nasza opera jest zrozumiała. A w maju, dyrektor teatru Herman Grekov wyda swój spektakl.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *