«Zainteresowanie teatrem w mieście nie jest dodawane»: hudruk «Teatr 18» powiedział, że może zamknąć projekt

Będąc w Rostowie, nauczyłem się ciekawej rzeczy. Okazuje się, że samorządy, podsumowując Rok Teatru, na który wydano dużo pieniędzy podatników, z czego nie wspomniano ani grosza za «Teatr 18» i pogratulowali wszyscy, z wyjątkiem «Teatru 18». Biorąc pod uwagę fakt, że to nasz teatr przyniósł miastu pierwszą od wielu lat «Złotą Maskę». Ale to oczywiście nic nie znaczy dla władz lokalnych.

Tymczasem sytuacja w teatrze nie jest łatwa, a być może «Teatr 18» w istniejącym formacie zakończy ostatni sezon i zamknie się latem. I to byłoby naturalne. Zainteresowanie miastem do teatru nie jest dodawane, pomimo wszelkich wysiłków. Teatr też nie ma pieniędzy na reklamę.

Wydarzenia teatralne – takie jak festiwal «Luty», który odbywa się po raz kolejny na własny koszt teatru, a dokładniej, bez funduszy – media miejskie nie są interesujące. Potrzebują skandali, intryg, dochodzeń. Na przykład chętnie napiszą o zamknięciu «Teatru 18» i będą obwiniać wszystkich, a przede wszystkim władze miasta za nieuwagę na teatr. I będą lamentować: «Co to był teatr!» kilka osób repost tych postów na Facebooku z komentarzami: «Jak tak?!,» «Nikt!», «Ryk…».

W Rosji umarli zawsze byli kochani bardziej niż żyjący. Ale po pewnym czasie wszystko zostanie zapomniane, a teatralny krajobraz Rostowa ponownie zostanie zaostrzony z sutanną pod spokojnym kucaniem przedsiębiorczych i repertuarowych żab.

I choć próbujemy opery kameralnej «It’s Love!» – pieniądze na wydanie, jednak nie, ale jest poczucie, że będzie to bomba. A poza tym, może być dobry punkt w historii naszej małej teatralnej utopii.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *